Ο Πέδρο Μαρτίνς μίλησε στη NOVA, έπειτα από το ισόπαλο με 2-2 φιλικό του Ολυμπιακού απέναντι στη Χάποελ Μπερ Σεβά

Ο Ολυμπιακός πήρε την ισοπαλία με 2-2 απέναντι στη Χάποελ Μπερ Σεβά στο δεύτερο φιλικό των «ερυθρολεύκων» επί πολωνικού εδάφους. Ο κόουτς των Πειραιωτών, Πέδρο Μαρτίνς, στάθηκε στις δηλώσεις του στη NOVA στα καλά πρώτα 20 λεπτά της ομάδας του.

Δείτε τις αναλυτικές δηλώσεις του Πέδρο Μαρτίνς:

«Ο αγώνας είχε διακοπές δεν μπορούσαμε να παίξουμε στο β’ ημίχρονο. Το πρώτο 20λεπτό παίξαμε καλά, έτσι θέλουμε τον Ολυμπιακό, αυτό το ποδόσφαιρο θέλουμε να παίξουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε φάουλ, διακοπτόταν ο ρυθμός, αλλά κρατάμε τα πρώτα 20 λεπτά. Βάλαμε ένα γκολ, θα μπορούσαμε να βάλουμε και ένα δεύτερο στο α’ ημίχρονο. Από δικό μας λάθος πήγαμε με 1-1 στο ημίχρονο.

Σε γενικές γραμμές είδαμε αρκετά πράγματα. Διορθώσαμε κάποια περσινά λάθη, κρατάω τα πρώτα λεπτά του αγώνα που σε σχέση με χθες είχαμε καλύτερη κατοχή της μπάλας. Κρατάω τη θετική εικόνα της ομάδας.

Ο Ραντέλοβιτς πρώτη φορά δουλεύει μαζί μας. Βάλαμε και τον Σεμέδο που έχει δουλέψει μόλις μία μέρα μαζί μας και θέλουμε να εκμεταλλευτούμε όλους τους παίκτες μας. Πρέπε να βρουν σιγά σιγά ρυθμό».

Οι δηλώσεις του Γκερέρο: «Πάει καλά η ομάδα είμαστε ευχαριστημένοι. Προσωπικά κάνω την ίδια προσπαθεια που έκανα και στην περσινή προετοιμασία. Θέλουμε να βρουμε τον ρυθμό μας, την καλή φυσική κατάσταση. Σε αυτά τα παιχνίδια περνάει τα στοιχεία που θέλει ο προπονητής. Τα σκληρά παιχνίδια μας βοηθάνε, γιατί έτσι θα είναι και τα προκριματικά. Παρόλο που τα φιλικά είναι αγώνες, είναι σαν προπονήσεις, γιατί μας βοηθούν να βρούμε ρυθμό. Πιστεύω ότι πάμε καλά και θα είμαστε έτοιμοι, όταν θα έρθουν τα επίσημα παιχνίδια. Πιστεύω ότι ολοι οι κινιούριοι παικτες προσαρμόστηκαν γρήγορα και αρκετά εύκολα στην ομάδα. Θέλουμε τον ανταγωνισμό και θέλουμε όλοι οι επιθετικοί να δουλεύουν καλά. Πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά».