Ο ΟΦΗ ηττήθηκε από τη Ναϊμέγκεν με 2-0 σε φιλική αναμέτρηση, με την οποία ολοκλήρωσε την προετοιμασία του στην Ολλανδία.

Την ήττα με σκορ 2-0 από την Ναϊμέγκεν γνώρισε ο ΟΦΗ στο τελευταίο του φιλικό επί Ολλανδικού εδάφους, όπου και πραγματοποίησε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας του, με τον Νίκο Νιόπλια να δοκιμάζει διάφορα πράγματα.

Συγκεκριμένα, ο τεχνικός των Κρητικών χρησιμοποίησε τον Ουές στο κέντρο, ενώ κανονικά αγωνίζεται στο δεξιό άκρο της άμυνας, δίνοντας επίσης φανέλα βασικού στον υπό δοκιμή επιθετικό Λορέντσο Γκονζάλες, ενώ στο δεύτερο μέρος προχώρησε σε αρκετές αλλαγές, γυρίζοντας την διάταξη σε 4-4-2.

Οι Ολλανδοί άνοιξαν το σκορ στο 12ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπρούιν, ενώ το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μάρκεζ στο 53ο λεπτό με κεφαλιά.

ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Σωτηρίου, Μαρινάκης, Βούρος, Γιαννούλης, Κοροβέσης, Μπαλογιάννης, Nέιρα, Ουές, Γρίβας, Στάρτζεον, Γκονζάλες (υπό δοκιμή).

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν επίσης οι: Σηφάκης, Διαμαντής, Λυμπεράκης, Σελίμοβιτς, Πασαλίδης, Ντε Γκούζμαν, Σαρδινέρο, Καστάνιος.