Σε ένα ματς που έγινε για καλό σκοπό (τα έσοδα του θα διατεθούν για τους πληγέντες των πυρκαγιών) ο Ατρόμητος κέρδισε με 1-0 τον Παναθηναϊκό, χάρη στη γκολάρα του Μάντσον.

Πολλές δοκιμές αλλά και απουσίες για τους πράσινους, οι οποίοι στη συγκεκριμένη φιλική αναμέτρηση, δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν καλές φάσεις επιθετικά.

Το ματς:

Χωρίς πολλές ευκαιρίες ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με τον Παναθηναϊκό να μην είναι ιδιαίτερα κινητικός στον επιθετικό τομέα και τον Ατρόμητο να πατάει καλύτερα.

Η μεγαλύτερη φάση ανήκει στους Περιστεριώτες, με τον Ούμπιντες να κάνει όμορφη επέλαση από τα δεξιά, να εξαπολύει το σουτ, αλλά ο Ξενόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ.

Το δεύτερο ημίχρονο οι δύο προπονητές έκαναν αρκετές αλλαγές και εκεί που άρχισε να υπάρχει ρυθμός διακόπηκε ο αγώνας, καθώς οι οπαδοί του Παναθηναϊκού “αντάλλαξαν” φωτοβολίδες με εκείνους του Ατρόμητου, με την ένταση να εκτονώνεται λίγο αργότερα.

Στο 75′ το highlight του ματς ήταν η γκολάρα του Μάντσον. Ο χαφ του Ατρόμητου, όπως συνηθίζει, έκανε ένα σουτ από τα 35 μέτρα και νίκησε τον Ξενόπουλο.

O Παναθηναϊκός δεν μπορούσε με τίποτα να φτιάξει φάσεις και οι Περιστεριώτες παραλίγο να φτάσουν και σε δεύτερο τέρμα, με τον νεαρό Ρονάλντο να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι στο 89′.