Την ευκαιρία να κάνει ροτέισον, δίνοντας ευκαιρία σε ποδοσφαιριστές που δεν την είχαν μέχρι σήμερα, έχει ο Πέδρο Μαρτίνς στο επόμενο παιχνίδι του Ολυμπιακού.

Οι Πειραιώτες κατάφεραν να πάρουν – έστω και δύσκολα – ένα σημαντικό «τρίποντο», αν αναλογιστεί κανείς ότι διατήρησαν τη διαφορά από την ΑΕΚ που κέρδισε στα τελευταία λεπτά τον ΠΑΣ στα Γιάννενα και διεύρυναν την απόσταση από τον ΠΑΟΚ που έχασε από τον Άρη μέσα στην Τούμπα.

Παράλληλα, οι πρωταθλητές έφτασαν στην 6η συνεχόμενη νίκη τους στο πρωτάθλημα μετά το 0-0 με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη και διεύρυναν τα αήττητα σερί τους.

Συγκεκριμένα, ο Ολυμπιακός είναι η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα, ενώ αν υπολογίσουμε τα περσινά αποτελέσματά του δεν έχει χάσει τα 16 τελευταία παιχνίδια στη Super League. Επίσης, είναι αήττητος στα τελευταία 24 εντός έδρας.

Παράλληλα, η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς έβαλε τέλος σε μία παράδοση που τον ήθελε φέτος να κερδίζει, αφού έχει σκοράρει στο πρώτο 20λεπτο.

Χθες οι «ερυθρόλευκοι» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 85’ και ενώ ισοφαρίστηκαν μετά από τρία λεπτά από τον Βόλο, χάρη στην αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά μπόρεσαν να βάλουν τέλος σε αυτή την περίεργη παράδοση που είχαν χτίσει.