Στο φιλικό οικογενειακού χαρακτήρα που πραγματοποιήθηκε στο Κορωπί,η πρώτη ομάδα του Παναθηναϊκού επικράτησε με 5-0 επί της Κ-19. Καρλίτος, Κολοβός, Καμπετσής, Μακέντα και Σανκαρέ τα γκολ.

Οικογενειακό φιλικό είχε το πρόγραμμα σήμερα στο Κορωπί για τον Παναθηναϊκό. Η πρώτη ομάδα αντί προπόνησης αντιμετώπισε την Κ-19 και επικράτησε με 5-0.

Το ματς διήρκησε δύο 35λεπτα με την πρώτη ομάδα των πρασίνων να έχει πέντε διαφορετικούς σκόρερ.

Συγκεκριμένα, το σκορ άνοιξε στο 12′ ο Καρλίτος με σουτ μέσα από την περιοχή. Στη συνέχεια ο Κολοβός διπλασίασε τα τέρματα των «μεγάλων» με κοντινό πλασέ το 2-0 στο 18′, ενώ οι Νέοι είχαν δοκάρι στο 21′ σε διαγώνιο σουτ του Κρυπαράκου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Καμπετσής με εντυπωσιακό βολ πλανέ από κόρνερ του Αγιούμπ πέτυχε το 3-0 στο 37′, το 4-0 ήρθε στο 43′ από γύρισμα του Αλεξανδρόπουλου και κοντινό πλασέ του Μακέντα, ενώ το τελικό 5-0 ήρθε στο 59′ με σουτ του Σανκαρέ.

Επιπρόσθετα στο φιλικό οικογενειακού χαρακτήρα δεν συμμετείχαν οι Βέλεθ, Χουάνκαρ, Αϊτόρ, Ιωαννίδης, Πέρεθ, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης, οι οποίοι ακολούθησαν ακολούθησαν ειδικό πρόγραμμα, ενώ οι Κουρμπέλης, Σένκεφελντ, Μπεκ έκαναν ατομικό.

Παναθηναϊκός:

Α’ ημίχρονο: Χριστογεώργος, Κώτσιρας, Χατζηθεοδωρίδης, Ρόμπι, Σιδεράς, Σερπέζης, Μαουρίσιο, Βιγιαφάνιες, Κολοβός, Σαβιέρ, Καρλίτος.

Β’ ημίχρονο: Ξενόπουλος, Σάντσες, Ρόμπι, Σερπέζης (55′ Αθανασακόπουλος), Θεοχάρης, Αλεξανδρόπουλος, Αγιούμπ, Καμπετσής, Σανκαρέ, Ενγκμπακοτό, Μακέντα.

Κ19: Ξενόπουλος, Ζαφείρης, Παυλάκης, Προδρομίτης, Κωστόπουλος, Πορφυρόπουλος, Φρόκου, Στόιος, Κρυπαράκος, Νταμπίζας, Τόρα. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Χριστογεώργος, Λίλο, Καμαρός, Κοκάκης, Χαχούλης, Πιτσιώτης, Τσιάβος, Διαμαντής, Λιατίφης, Ποπιέλα, Συμεωνίδης, Ψύλλας, Κυριόπουλος, Τόμπρας, Καλός, Παπανικολόπουλος, Βολάκης.