Ο Λάζλο Μπόλονι έδειξε βίντεο στους παίκτες του, με σκοπό τη περαιτέρω βελτίωση στη μεσοαμυντική λειτουργία του Παναθηναϊκού, ενόψει ΠΑΣ Γιάννινα.

Βιντεοθεραπεία περιείχε το πρόγραμμα σήμερα πριν από την έναρξη της σημερινής προπόνησης του τριφυλλιού, για τους τερματοφύλακες, τους αμυντικούς και τους μέσους της ομάδας.

Το τριφύλλι, μπορεί αμυντικά να ήταν σαφώς βελτιωμένο στο ντέρμπι με την ΑΕΚ αλλά ο Μπόλονι θέλει κι άλλη βελτίωση.

Μην ξεχνάμε ότι στο τελευταίο εικοσάλεπτο του αγώνα οι πράσινοι κλείστηκαν στα καρέ τους και δέχθηκαν αρκετές φάσεις αλλά και γκολ από την Ένωση. Στις συγκεκριμένες φάσεις στάθηκε και ο Ρουμάνος τεχνικός, τις οποίες και δεν θέλει να επαναληφθούν στη συνέχεια.

Δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι ο Παναθηναϊκός πήγε να δεχθεί την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του αγώνα, παρότι προηγούταν με 2-0, μέχρι τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Ο Μπόλονι έχει διαπιστώσει πως στα τελευταία κομμάτια των αγώνων οι πράσινοι αντιμετωπίζουν μεσοαμυντικά προβλήματα και αυτά επεσήμανε.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν από την έναρξη της αυριανής προπόνησης ο Ρουμάνος τεχνικός είναι πολύ πιθανό να δείξει βίντεο στους παίκτες από παιχνίδια του ΠΑΣ Γιάννινα.