Ο Ίνγκι Ίνγκασον ψηφίστηκε από τους φίλους του ΠΑΟΚ ως ο πολυτιμότερος παίκτης στην ισοπαλία με 2-2 κόντρα στον Άρη, όπου μέτρησε ένα γκολ και ένα κερδισμένο πέναλτι.

Αναλυτικά η ΠΑΕ ΠΑΟΚ αναφέρει:

Ο Ίνγκι Ίνγκασον αναδείχθηκε Protergia Fans’ Man of the Match του αγώνα κόντρα στον Άρη στο γήπεδο της Τούμπας για την 25η αγωνιστική της Super League Interwetten 2020-21.

Ο ΠΑΟΚ δεν ήταν αυτός που έπρεπε στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα κόντρα στον Άρη στο γήπεδο της Τούμπας. Οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων το οποίο διατήρησαν μέχρι το 87ο λεπτό της αναμέτρησης.

Και κάπου εκεί ήταν η ώρα του Ίνγκι Ίνγκασον. Ο Iceman το πήρε προσωπικά, ανέβηκε στην επίθεση και αρχικά μείωσε το σκορ με κοντινή προβολή.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όντας πλέον μόνιμα στην αντίπαλη περιοχή κέρδισε πέναλτι, με το οποίο ο Βιεϊρίνια διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Στην ψηφοφορία για τον Protergia Fans’ Man of the Match της αναμέτρησης ο Ίνγκασον συγκέντρωσε το 72,88% των ψήφων του κοινού και κατέκτησε τον ατομικό τίτλο.

Ο Αντελίνο Βιεϊρίνια ήταν ο μόνος παίκτης του Δικεφάλου πέρα από τον Ισλανδό που είχε διψήφιο ποσοστό.

Ο The Leader ήταν κι αυτός συγκλονιστικός μέχρι το φινάλε, πάλεψε, σκόραρε, ενώ στο 82′ με ένα απίθανο τάκλιν σταμάτησε τον Μάνο που ήταν έτοιμος να σκοράρει.