Καθησυχαστική ήταν η πρώτη εκτίμηση του ιατρικού επιτελείου του ΠΑΟΚ σχετικά με τον τραυματισμό του Χρήστου Τζόλη στον αστράγαλο.

Ο Χρήστος Τζόλης αντικαταστάθηκε με πρόβλημα στον δεξιό αστράγαλο στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα του ΠΑΟΚ κόντρα στη Λαμία (4-0) και λίγα λεπτά μετά το δικό του τέρμα. Πρόκειται για χτύπημα που δέχτηκε από αντίπαλο στο σημείο της ποδοκνημικής και το οποίο έπειτα πρήστηκε.

Ο νεαρός επιθετικός θα υποβληθεί κατά πάσα πιθανότητα απόψε (21/02) σε ακτινογαρφία, ώστε να διαπιστωθεί με απόλυτη ευκρίνεια το είδος και μέγεθος του τραυματισμού, ωστόσο το ιατρικό επιτελείο του ΠΑΟΚ επιμένει πως ο τραυματισμός δεν είναι ανησυχητικός και ότι ο Τζόλης θα επιστρέψει στις προπονήσεις σε δύο-τρεις ημέρες.

Επιπλέον, και με τα παραπάνω δεδομένα, είναι σχεδόν απίθανο να μην προλάβει το επόμενο παιχνίδι του Δικεφάλου, κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.