Ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να κερδίσει και στη Λιβαδειά, μετά το Αγρίνιο, όμως παρέμεινε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Το 0-0 ήταν μάλλον δίκαιο αποτέλεσμα, αφού οι πράσινοι ήταν ως επί το πλείστον φλύαροι.

Αρκετά δυνατά μπήκε στην αναμέτρηση ο Παναθηναϊκός, κλείνοντας στο μισό γήπεδο τους γηπεδούχους. Βέβαια εκτός από ένα σουτ του Χατζηγιοβάννη στο 8′, που μπλόκαρε ο Μπάγιτς, δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση για τους φιλοξενούμενους. Οι πράσινοι πίεζαν, όμως δεν έβρισκαν καθαρές φάσεις για γκολ. Τελικά στο 24′ το τριφύλλι βρέθηκε φάτσα με το γκολ, όμως η κεφαλιά του Κουρμπέλη βρήκε το δοκάρι του Μπάγιτς και το 0-0 παρέμεινε. Μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, δεν υπήρξε κάποια αξιόλογη φάση και οι γηπεδούχοι αισθάνοντα άνετοι με το “Χ”.

Ο Παναθηναϊκός ήταν αρκετά καλός στο δεύτερο ημίχρονο, πίεση τον αντίπαλό του, όμως δεν βρήκε πολλούς χώρους δράσης. Φυσικά το τριφύλλι μπορεί να διαμαρτύρεται για τη φάση του Χατζηγιοβάννη, ο οποιος ανατράπηκε στην περιοχή, όμως είχε υποδειχθεί λανθασμένη σε θέση οφσάιντ. Ο Λεβαδειακός είχε κι αυτός την ευκαιρία του να προηγηθεί, όμως το καταπληκτικό σουτ του Στανόγιεβις, βρήκε στη συμβολή των δοκαριών του Διούδη κι έτσι το 0-0, έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα του ματς.