Ο παίκτης του ΟΦΗ, Βαχίντ Σελίμοβιτς, αναφέρθηκε στην αναμέτρηση με τον Παναθηναικό και στο γεγονός ότι η ομάδα του δεν κατάφερε να σκοράρει.

Με 2-0 ηττήθηκε από τον Παναθηναϊκό στο «Απόστολος Νικολαϊδης», ο ΟΦΗ σε αγώνα για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο κεντρικός αμυντικός των Κρητικών Βαχίντ Σελίμοβιτς, σε δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα της Nova αναφέρθηκε στην αγωνιστική βελτίωση των «ασπρόμαυρων» στο β΄ ημίχρονο αλλά και στην έλλειψη του γκολ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Απέναντι στον Παναθηναϊκό παλέψαμε, είχαμε ευκαιρίες, στο δεύτερο ημίχρονο βελτιωθήκαμε αλλά μας έλειψε μόνο το γκολ. Ο Παναθηναϊκός ήταν πιο αποδοτικός από μας κι αυτή ήταν η διαφορά.

Πρέπει να παλέψουμε πολύ για να σκοράρουμε. Πρέπει να βελτιωθούμε σε αυτόν τον τομέα μέσα από τις προπονήσεις για να έρθουν και οι βαθμοί. Δεν ψάχνουμε για δικαιολογίες, οπότε δε μπορώ να πω ότι μας επηρέασε η δηλητηρίαση».