Το τέρμα που πέτυχε ο Γιάννης Φετφατζίδης στο ντέρμπι με την ΑΕΚ, ήταν το καλύτερο για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Super League.

Άρης και ΑΕΚ τέθηκαν αντιμέτωποι στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλοι με το θεαματικό 3-3.

Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα, κατάφερε να προηγηθεί με 0-1 χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άμραμπατ, με τον Άρη ωστόσο να κάνει την ολική ανατροπή, με τους Φετφατζίδη και Σαβέριο.

Η «Ένωση» απάντησε άμεσα στο προβάδισμα των γηπεδούχων, ισοφαρίζοντας αρχικά με τον Βίντα, για να έρθει στη συνέχεια ο Πόνσε με καρφωτή κεφαλιά να κάνει το 2-3.

Ο Άρης όμως δεν είπε την τελευταία του λέξη, κερδίζοντας πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου, μετά από χέρι του Βίντα, με τον Μορόν να το εκτελεί και να διαμορφώνει το τελικό 3-3.

Ο Γιάννης Φετφατζίδης, ήταν αυτός που στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου ισοφάρισε σε 1-1, τέρμα το οποίο ψηφίστηκε ως το ομορφότερο της αγωνιστικής.