Στο Ρέντη, ο Ολυμπιακός Κ17 επιβλήθηκε της αντίστοιχης ομάδας του Παναθηναϊκού με σκορ 5-1.

Τους Έφηβους του Παναθηναϊκού φιλοξένησε η Κ17 του Ολυμπιακού στις Αθλητικές Εγκαταστάσεις του Ρέντη στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Οι «πράσινοι» βρίσκονταν στην τρίτη θέση με 10 βαθμούς, ενώ οι «ερυθρόλευκοι» ακολουθούσαν με 8 και ένα ματς λιγότερο.

Ο Ολυμπιακός κυριάρχησε απόλυτα στο παιχνίδι και επιβλήθηκε του Παναθηναϊκού με σκορ 5-1. Καλύτερα στο παιχνίδι μπήκαν οι «πράσινοι» με τον Πουλιανό να κάνει το 1-0. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την πίεση τους και στο 14′ ισοφάρισαν με τον Λιάτσο. Στο 27′ το παιχνίδι ήρθε… τούμπα με γκολ του Κατσογιάννη, έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ιμπαγάσα.

Το 3-1 ήρθε πριν το ημίχρονο με τον Σταμουλή να σκοράρει, αφού ο Δρανδάκης είχε αποκρούσει σουτ του Ντόι. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός έλεγχε το ρυθμό του παιχνιδιού και στο 82′ ο Χρονακόπουλος έκανε το 4-1. Λίγο πριν το τέλος του ματς, ο Λιοφάγος ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό 5-1.