Την άποψή του ότι το 3-0 αδικεί τον Αστέρα Τρίπολης εξέφρασε σε δηλώσεις που έκανε ο αμυντικός των Αρκάδων Χρήστος Τασουλής.

Στην πρώτη του φετινή ήττα υποχρεώθηκε ο Αστέρας Τρίπολης, ο οποίος ηττήθηκε με 3-0 στο «Καραϊσκάκη» από τον Ολυμπιακό σε αγώνα για την 2η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Ο παίκτης των Αρκάδων Χρήστος Τασουλής, σε δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος του αγώνα στην κάμερα της Nova χαρακτήρισε άδικη την ήττα της ομάδας του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Όταν η ομάδα χάνει 3-0 δεν μπορείς να ξεχωρίσεις έναν παίκτη. Καλή εμφάνιση κάνεις όταν η ομάδα σου πάρει ένα καλό αποτέλεσμα. Κρατάω το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη κουραστήκαμε λίγο, ο Ολυμπιακός βρήκε περισσότερους χώρους και πέτυχε τρία γκολ.

Θα συζητήσουμε τι λάθη κάναμε με τον προπονητή μας. Θεωρώ ότι είμαστε καλή ομάδα, με ομοιογένεια και ίσως μας αδικεί το σκορ σήμερα».