Η ΑΕΚ Κ19 επιβλήθηκε με σκορ 2-0 επί της αντίστοιχης ομάδας του Ολυμπιακού στο Ρέντη. Χριστοδούλου και Τσέλιος πέτυχαν τα γκολ για την Ένωση.

Στο προοίμιο του ντέρμπι ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ, οι ομάδες Κ19 αναμετρήθηκαν στις προπονητικές εγκαταστάσεις του Ρέντη. Οι δύο ομάδες βρίσκονταν ισόβαθμες με 13 πόντους πίσω από Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, με τους φιλοξενουμένους να είναι που πήραν τη νίκη με σκορ 2-0.

Μόλις στο ένατο λεπτό της αναμέτρησης μπήκε μπροστά στο σκορ η Ένωση με τον Ευθύμη Χριστοδούλου να πλασάρει με επιτυχία την εστία των «ερυθρόλευκων». Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη, ο οποίος έκανε το ντεμπούτο του στον πάγκο προσπάθησε να μπει στην περιοχή της ΑΕΚ, με τους φιλοξενουμένους να χτυπούν κυρίως στην αντεπίθεση.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 52ο λεπτό, η ΑΕΚ διπλασίασε τα τέρματα της, χάρη σε γκολ του Τσέλιου. Ο Ολυμπιακός συνέχιζε να πιέζει για τη μείωση του σκορ, όμως ο γκολκίπερ της Ένωσης, Γιώργος Θεοχάρης, ήταν εκεί όταν χρειαζόταν.

Ολυμπιακός Κ19: Καραργύρης, Τσάβος, Γκοτζαμανίδης, Μάρκοβιτς, Μάρτινης, Νεοφυτίδης, Μπέλιτς, Μαρίνος, Φέκας, Σουρλής, Μπουλάρι

ΑΕΚ Κ19: Θεοχάρης, Κάτσικας(59′ Λιώνης), Σταμούλης, Καραβίδας, Κώτσιος, Ποζατζίδης, Τόλιος(70′ Τσαρούχας) , Ρουκουνάκης, Τσέλιος(70′ Κοσίδης), Μαχαίρας, Χριστόπουλος