Με το εμφατικό 9-1 συνέτριψε εκτός έδρας τον Ερμή Μηχανιώνας ο Ηρακλής, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής για τον 3ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΜ.

Την 2η σερί του νίκη στο πρωτάθλημα κατάφερε να πάρει ο Ηρακλής, που επιβλήθηκε εύκολα με 9-1 επί του Ερμή στη Μηχανιώνα.

Το σκορ άνοιξε στο 21’ ο Μαρκής για τους κυανόλευκους, ενώ ο Περόνε με πέναλτι στο 25’ έκανε το 0-2. Ακολούθησε το γκολ του Τάι και πάλι από την άσπρη βούλα (34’), για να μειώσουν οι γηπεδούχοι σε 1-3 με τον Φάλκο στο 39’.

Ωστόσο πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Τάι σε μια εξαιρετική προσπάθεια κατάφερε να δώσει αέρα τριών τερμάτων στην ομάδα του, πετυχαίνοντας το γκολ στο 42’.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης όπου με τους Καρακάση (50’) και Μεντίκα (63’), ανέβασε ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ (1-6).

Μάλιστα, ο Ηρακλής συνέχισε στο ίδιο μοτίβο μέχρι το τέλος της αναμέτρησης με αποτέλεσμα να φτάσει στο ευρύ 1-9, μετά από γκολ των Περπερίδη (82’), Αποστόλου (83’) και Γουγουσάκη (85’).