Πλήγμα για τη Λέφσκι Σόφιας, ενόψει ΠΑΟΚ, αφού οι Βούλγαροι θα στερηθούν τις υπηρεσίες, του νεαποκτηθέντα, Ιβελίν Ποπόφ.

Στις 25 Ιουνίου, η Λέφσκι Σόφιας αντιμετώπισε σε φιλικό την Ακαδημία Πάντεφ από τα Σκόπια, κέρδισε με 3-1, ωστόσο, υπέστη ζημιά με τον Ιβελίν Ποπόφ! Ο Βούλγαρος μεσοεπιθετικός ήταν η πρώτη φετινή κίνηση της Λέφσκι στη μεταγραφική περίοδο και ενώ ξεκίνησε να γράφει τα πρώτα λεπτά συμμετοχών, στο εν λόγω παιχνίδι αντικαταστάθηκε στο 10ο λεπτό.

Οι αρχικές εξετάσεις του Ποπόφ έδειξαν ότι θα μείνει εκτός δράσης για 2-3 εβδομάδες και σύμφωνα με δημοσιεύματα στην Βουλγαρία, ο 34χρονος μεσοεπιθετικός δεδομένα δεν θα παίξει στην πρώτη αναμέτρηση με τον Δικέφαλο στις 21 Ιουλίου στο «Γκιόργκι Ασπαρούχοφ».

Οι γιατροί της Λέφσκι εμφανίζονται κατηγορηματικοί οτι δεν θα αγωνιστεί απέναντι στον ΠΑΟΚ στο πρώτο ματς ενώ θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει την ρεβάνς της Τούμπας, έχοντας λίγες πιθανότητες…