Στην ηθική υποστήριξη που έλαβε από τους συμπαίκτες του μετά το τραγικό του λάθος που οδήγησε στην προσωρινή ισοφάριση της Λαμίας στάθηκε ο σκόρερ των δύο τερμάτων του Αστέρα, Χρήστος Τασουλής, μετά τη νίκη των Αρκάδων με 4-1.

Ο Χρήστος Τασουλής ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής του Αστέρα Τρίπολης στη νίκη με 4-1 επί της Λαμίας. Ο Έλληνας πλάγιος αμυντικός, στο ντεμπούτο του με τη φανέλα των Αρκάδων, σκόραρε δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο, για το 3-1 και το τελικό σκορ, έχοντας όμως υποπέσει σε μεγάλο λάθος που οδήγησε στην προσωρινή ισοφάριση των Λαμιωτών στο πρώτο ημίχρονο.

Ο παίκτης του Αστέρα, στις δηλώσεις του μετά το ματς, άσκησε ιδιαίτερη μνεία στους συμπαίκτες του που τον στήριξαν ψυχολογικά με αποτέλεσμα ο ίδιος να πεισμώσει στο δεύτερο μέρος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA:

«Νομίζω θα μπορούσε να κριθεί διαφορετικά το παιχνίδι. Όλα κρίνονται σε μια λεπτή γραμμή. Στο πρώτο ημίχρονο έκανα ένα τραγικό λάθος. Στο δεύτερο έβαλα δύο γκολ και προηγθήκαμε. Πρέπει να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ που με υποστήριξαν μετά το μεγάλο μου λάθος κι μου έδωσαν το σθένος να συνεχίσω

Έτσι είναι το ποδόσφαιρο, ένα παιχνίδι λαθών. Ήμουν αυτός που το έκανε, φυσικά πείσμωσα μετά από αυτό και ευτυχώς εξελίχθηκαν έτσι τα πράγματα.

Είναι μια μεγάλη νίκη ψυχολογίας, τόσο καιρό παίρναμε δύσκολα βαθμούς, παλεύαμε μέχρι το τέλος για να κρατήσουμε το προβάδισμα ή χάναμε στις λεπτομέρειες. Αυτή η νίκη θα μας δώσει και ώθηση για τη συνέχεια».