Τα under 2.5 είναι το δυνατό σημείο της χρονιάς και μας έχουν οδηγήσει σε μεγάλα ταμεία, καθώς πέρασε και στην αναμέτρηση της Μπέρνλι, που παρά την τεράστια απόδοση, ήρθε πολύ εύκολα.

Ο Σουάρες μας λύτρωσε και η δυάδα συμπληρώθηκε με την επικράτηση της Ατλέτικο Μαδρίτης επί της Έιμπαρ, χάρις σε ένα αμφισβητούμενο πέναλτι, το οποίο δεχθήκαμε με χαρά.

Η Άρσεναλ συνεχίζει την υπεράσπιση του FA Cup σε μία δύσκολη έδρα, όπως είναι αυτή της Σαουθάμπτον.

Οι “Κανονιέρηδες” έχουν πάρει φορά και ξεπέταξαν την καλά κλεισμένη Νιούκαστλ, όπου κυριάρχησαν, με τα τρία γκολ να έρχονται όλα στο δεύτερο μέρος.

Οι “Άγιοι” αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα τελευταία και δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι απέναντι στην Λέστερ, όπου γνώρισαν ήττα με 2-0. Αρκετά κυνικές οι “Αλεπούδες”, που εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν.

Η ομάδα του Αρτέτα είναι πολύ φορμαρισμένη, ενώ γνωρίζουμε πως στο κύπελλο πάντα μεταμορφώνεται, σε όποια κατάσταση και αν είναι, ενώ αυτή του Χάσενχουτλ αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα τραυματισμών, αλλά και αγωνιστικά στην επίθεση.

Θα τολμήσω να πάρω το διπλό στο 2.32.

Η Άστον Βίλα συνεχίζει τον γολγοθά που έχει να ανέβει μετά τις συνεχόμενες αναβολές και υποδέχεται την κάκιστη Νιούκαστλ.

Οι “Χωριάτες” επέστρεψαν μετά από 20 ημέρες στην δράση, όμως δεν απέφυγαν την ήττα από την Μάντσεστερ Σίτι με 2-0 στα τελευταία λεπτά, όπου είχαν ομολογουμένως δύσκολο έργο με τις συνθήκες που είχαν διαμορφωθεί.

Οι “Καρακάξες” πάνε από ήττα σε ήττα και υπέστησαν ακόμα μία από την Άρσεναλ με 3-0, ενώ με 2-0 είχαν αποκλειστεί στην παράταση στο ίδιο γήπεδο, για το FA Cup.

Όπως σε όλα τα φετινά και όχι μόνο παιχνίδια, περιμένω η ομάδα του Μπρους να κλειστεί πίσω, ενώ όσο ο Γουότκινς μένει άσφαιρος (έφτασε τα 9 σερί παιχνίδια στο πρωτάθλημα), δύσκολα θα δούμε υψηλό σκορ.

Το under 2.5 δύσκολα μας απογοητεύει φέτος και θα το πάρουμε στο 2.22.