Ένα γκολ της Λίβερπουλ μας στέρησε το απόλυτο και το 4/4, καθώς πέρασε το αμφίσκορο στο Τότεναμ-Πάλας, το under σε ακόμα ένα ντέρμπι του Μάντσεστερ και το Χ ημίχρονο στο Γουέστ Μπρομ-Νιούκαστλ.

Αρκετά θετικό λοιπόν το πρόσημο παρά την ψυχρολουσία του Σαββάτου και μετά από ένα μίνι διάλειμμα, επανερχόμαστε με τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και τις ρεβάνς του Champions League.

Με την πλάτη στον τοίχο, η Σεβίλλη υποδέχεται την Ντόρτμουντ.

Οι Σεβιγιάνοι δεν είναι σε καθόλου καλό φεγγάρι, καθώς μετά τις ήττες από Μπαρτσελόνα σε πρωτάθλημα και κύπελλο, το κακό τρίτωσε κόντρα στην Έιμπαρ, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1

Η Μπορούσια ξεκίνησε το Die Klassiker κόντρα στην Μπάγερν Μονάχου με δύο γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά κατάφερε να χάσει με ακόμα έναν απίθανο τρόπο (4-2) και έμεινε πίσω στην μάχη της τετράδας.

Το πρώτο παιχνίδι που ήταν μία ματσάρα κατέληξε στους Γερμανούς, οι οποίοι κατάφεραν με τον Χάαλαντ να πάρουν σημαντικό προβάδισμα.

Περιμένω φρενήρη ρυθμό και στην ρεβάνς, καθώς δεν παίρνει κάτι άλλο την ομάδα του Λοπετέγκι και το δύσκολο σετ των αποδόσεων μας ανάγκασε να ψαχτούμε, καταλήγοντας στα γκολ του πρώτου μέρους.

Το over 1.5 ημιχρόνου στο 2.30.

Στο φάσμα ενός νέου κάζου, η Γιουβέντους υποδέχεται την Πόρτο.

Οι “Μπιανκονέρι” έβγαλαν ψυχή και παρ’ ότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ απέναντι στην Λάτσιο, κατάφεραν να γυρίσουν την κατάσταση και να επικρατήσουν με 3-1.

Οι “Δράκοι” επέστρεψαν στις νίκες κόντρα στην αδύναμη Ζιλ Βιθέντε, παίρνοντας το τρίποντο με 2-0 και διατήρησαν ελπίδες για τον τίτλο.

Το πρώτο παιχνίδι πήγε θριαμβευτικά στους Πορτογάλους, που κυριάρχησαν σε όλο το κομμάτι του αγώνα, όμως στο τέλος ένα γκολ του Κιέζα χάλασε την γιορτή και κράτησε ζωντανούς τους Ιταλούς.

Η ομάδα του Πίρλο θα αναγκαστεί να παίξει πολύ επιθετικά, αφήνοντας χώρους και όπως απέδειξε αυτή του Κονσεϊσάο, ξέρει πολύ καλά να τους εκμεταλλεύεται.