Δύο στις τρεις επιλογές πέρασαν και περάσαμε και εμείς χαρούμενη Κυριακή. Το under στο ντέρμπι της Τσέλσι με την Τότεναμ πέρασε αρκετά εύκολα, με το 0-0 να είναι αντιπροσωπευτικό.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τα έκανε μαντάρα στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Σαουθάμπτον, όμως ο Καβάνι ήρθε από τον πάγκο και έσωσε την κατάσταση, με δύο γκολ και μία ασίστ.

Η Άρσεναλ παραπαίει και περίμενα να έχει αποτέλεσμα έστω στο ημίχρονο, αλλά μας απογοήτευσε και έχασε από αυτό με την Γουλβς, ενώ δεν άλλαξε τίποτα στο δεύτερο.

Η 10η αγωνιστική κλείνει σήμερα, με δύο ματς που κρύβουν αρκετό ενδιαφέρον και με ξεκάθαρα σημεία.

Η Λέστερ υποδέχεται την Φούλαμ, και έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στην κορυφή με νίκη. Καλείται να αφήσει πίσω της την απογοητευτική εμφάνιση και ήττα από την Λίβερπουλ. Έχει μπροστά της μία ομάδα, που τα έχω πει, ότι δεν περιμένω πολλά να κάνει φέτος.

Προβλήματα πολλά δεν υπάρχουν, ενώ έγινε και rotation μεσοβδόμαδα κόντρα στην Μπράγκα. Οι “Cottagers” δεν με έχουν εντυπωσιάσει και δεν το έπραξαν ούτε στην ήττα με την Έβερτον. Η εικόνα τους ήταν καλή για ένα διάστημα, αλλά μέχρι εκεί.

Δεν βλέπω πως ο Ρότζερς θα αντιμετωπίσει προβλήματα, έχοντας και την παράδοση υπέρ του. Εάν νικήσει, θα κάνει το 7/7 κόντρα στους Λονδρέζους.

Θα εμπιστευτώ τον άσο σε συνδυασμό με το over 1.5 στο 1.80.

Λίγο αργότερα, Γουέστ Χαμ και Άστον Βίλα κονταροχτυπιούνται σε ένα ύπουλο παιχνίδι και για τους δύο. Δύο ομάδες που έχουν αρκετά υψηλή ψυχολογία με την μέχρι τώρα συγκομιδή τους, αλλά και κάποια απρόσμενα αποτέλεσματα.

Τα “Σφυριά” έκαμψαν την αντίσταση της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, που πάλεψε αλλά παραμένει απογοητευτική. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη με 1-0, ενώ μετράει μία ήττα στα τελευταία επτά ματς.

Οι “Χωριάτες” είναι του ύψους και του βάθους, καθώς κατάφεραν να ηττηθούν από την δύσμοιρη Μπράιτον, μετά από τις εμφατικές νίκες με Λίβερπουλ και Άρσεναλ. Η περίοδος χάριτος τελείωσε και προσγειώνονται σιγά σιγά.

Περιμένω και τους δύο αρκετά υποψιασμένους, ενώ οι γηπεδούχοι δεν θα επιτρέψουν το υψηλό τέμπο, ενώ δεν βλέπω πως θα χαλάσει αυτό και την Βίλα, που δεν καίγεται και για τη νίκη.

Δεν μπορώ να μην πάω στο under 2.5, όταν αυτό βρίσκεται στο 2.22.