Τα προκριματικά του Euro μας απογοήτευσαν και αυτά, με τις Βοσνία και Σκωτία να μην μπορούν να κάνουν το καθήκον τους.

Η πρώτη ευτύχησε να προηγηθεί κόντρα στη Βόρεια Ιρλανδία, αλλά προτίμησε να κάτσει πίσω για να υπερασπιστεί το αποτέλεσμα, το πλήρωσε και το παιχνίδι πήγε στην παράταση και τα πέναλτι, όπου αποκλείστηκε.

Στο άλλο παιχνίδι, οι Σκωτσέζοι τα βρήκαν σκούρα κόντρα στο Ισραήλ, ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με δύο ταλαίπωρες επιθέσεις. Χωρίς σκορ κανονική διάρκεια και παράταση, πρόκριση των γηπεδούχων στα πέναλτι.

Τα αφήνουμε στην άκρη, μένουμε Ευρώπη, αλλά ταυτόχρονα, ταξιδεύουμε στην Λατινική Αμερική.

Η Χαλ φιλοξενείται από την Φλίτγουντ και ευελπιστεί να φτάσει τις πέντε νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια. Η αντίπαλος της μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες και οι “Τίγρεις” μπορούν να εκμεταλλευτούν την κακή ψυχολογία. Δεν είχαν και μεσοβδόμαδα παιχνίδι για το EFL Trophy, σε αντίθεση με τους γηπεδούχους.

Στα των γκολ στα λίγα παιχνίδια που έχουν δώσει, οι μεν έχουν ηττηθεί δύο φορές με 2-1 και μία με 1-0, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν επικρατήσει δύο φορές με 2-0 και άλλες δύο με 1-0. Επειδή αυτοί είναι που θα ελέγξουν και το παιχνίδι, δεν περιμένουμε πολλά γκολ.

Σε πολύ καλή απόδοση το διπλό (2.40), αλλά θα προτιμήσουμε, λόγω της επικινδυνότητας τέτοιων παιχνιδιών, να καλύψουμε στο Χ2 διπλή ευκαιρία σε συνδυασμό με under 3.5 στο 2.02.

Λίγες ώρες μετά, και άλλη ημέρα, τα ξημερώματα του Σαββάτου, η Κολομβία κάνει εκκίνηση για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου στο Κατάρ, κόντρα στην Βενεζουέλα. Ξεκάθαρο φαβορί υπάρχει και φυσικά ο άσος είναι πολύ χαμηλά (1.46), αλλά οι αποδόσεις των γκολ είναι πολύ χαμηλές.

Και δεν έχει βάση αυτό, μόνο και μόνο από την παρουσία του Χάμες Ροντρίγκες στην αποστολή. Και όχι μόνο (Ζαπάτα, Μούριελ, Φαλκάο κ.ά.). Στο 1.83 ο συνδυασμός του άσου με το over 1.5.