Μπορεί η Λάτσιο να μας έκανε τη χάρη στο τέλος, ωστόσο στο Μιλάνο σταθήκαμε άτυχοι. Η Ίντερ άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, παρ’ όλα αυτά δεν μπήκε άλλο γκολ στο ημίχρονο και έτσι χάσαμε το 2.35. Και σήμερα με δύο επιλογές, αυτή τη φορά από Ελλάδα και Ισπανία.

Το 2020 έχει μπει άσχημα για τον Παναθηναϊκό, που μετά την ήττα με 1-0 από τον Ολυμπιακό, έχασε με το ίδιο σκορ από τον ΠΑΣ στα Ιωάννινα και απειλείται με αποκλεισμό από το Κύπελλο. Απόψε, η ομάδα του Γιώργου Δώνη υποδέχεται τον Πανιώνιο, που αναδείχθηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα με τον Παναιτωλικό μεσοβδόμαδα αλλά στο πρωτάθλημα μετρά πέντε συνεχόμενες ήττες! Φαβορί οι «πράσινοι», αλλά ο άσος δεν αξίζει στις αποδόσεις που συναντάται. Καλύτερα να ποντάρει κανείς στην σχετικά ασφαλή επιλογή των 2-3 γκολ στο 1.95

Λίγο αργότερα, διεξάγεται στην Τζέντα της Σαουδικής Αραβίας ο τελικός του ισπανικού Σούπερ Καπ, με τις Ρεάλ και Ατλέτικο Μαδρίτης να τίθενται αντιμέτωπες. Αμφότερες εντυπωσίασαν στα ημιτελικά, όπου η μεν άφησε εκτός τη Βαλένθια (3-1) και η δε τη Μπαρτσελόνα (3-2). Μεγάλο το κίνητρο, καθώς οι δύο αντίπαλοι έχουν χρόνια να πανηγυρίσουν κάποιον τίτλο (από το 2018 αμφότερες), βάλτε και τη φυσιολογική… έχθρα λόγω κοινής προέλευσης, δεν θέλει και πολύ για το αμφίτερμα. Στο 1.75 η απόδοση…