Η ΑΕΚ επικράτησε του Διομήδη Άργους με 39-27 και έκανε το 3×3 στο πρωτάθλημα, δείχνοντας πως δεν έχει αντίπαλο εντός συνόρων.

Η Ένωση έδειξε σε ακόμη ένα παιχνίδι ότι δύσκολα θα της βάλουν δύσκολα στο φετινό πρωτάθλημα. Η ΑΕΚ μπήκε στο παιχνίδι μουδιασμένα και ξεκίνησε να χτίζει διαφορά από το 15ο λεπτό και μετά.

Η ΑΕΚ έκανε το 10-8 με τον Ουγκάλδε κι από εκείνο το σημείο η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλό της. Οι γηπεδούχοι με Αραμπατζή, Ουγκάλδε και Μπουνέτα έφτασαν στο 14-8 λίγο πριν την τελική ευθεία του πρώτου ημιχρόνου.

Με Μπουνέτα, Ρέινα και Λέμος η ΑΕΚ έφτασε στο 18-10 και το 23-13 που ήταν και στο σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Με τη διαφορά να είναι στο +10 μετά το πρώτο μέρος η Ένωση κατάφερε να διατηρήσει τα ηνία της αναμέτρησης και να φτάσει σε μία πολύ άνετη νίκη.