Ο Μάρτον Φούτσοβιτς ακούει το όνομα του Αντρέι Ρούμπλεφ και κρύβεται. Τρίτη σερί ήττα μέσα στον Μάρτιο, και χωρίς, μάλιστα, να πάρει ούτε σετ.

Ο 23χρονος Ρώσος, Νο.8 στον κόσμο, ισοπέδωσε τον 29χρονο Ούγγρο (Νο.46) με 6-2, 6-1 σε μόλις 52 λεπτά και πέρασε στους «16» του Miami Open. Το φοβερό είναι ότι ήταν η τρίτη νίκη του σε βάρος του Φούτσοβιτς αυτόν τον μήνα και, μάλιστα, δεν έχει χάσει ούτε σετ!

Ο επόμενος αντίπαλος του Ρούμπλεφ είναι ο Μάριν Τσίλιτς, που έβαλε φρένο στα όνειρα του 19χρονου Ιταλού Λορέντζο Μουζέτι, επικρατώντας με 6-3, 6-4.

Την πορεία του στο Μαϊάμι συνεχίζει και ο Χούμπερτ Χούρκατς, που άφησε εκτός με 6-3, 7-6(6) τον ημιφιναλίστ του 2019 Ντένις Σαποβάλοφ και πέρασε στον τέταρτο γύρο για πρώτη φορά στην καριέρα του. Ο Πολωνός θα παίξει στη συνέχεια με τον Μίλος Ράονιτς, που απέκλεισε με 6-4, 7-5 τον Γάλλο Ούγκο Ουμπέρ.