Η Κηφισιά επικράτησε εύκολα του Μίλωνα με 3-0 σετ, για την τέταρτη αγωνιστική της Volley League.

Η ομάδα των βορείων προαστίων έφτασε τους 4 βαθμούς φτάνοντας την ομάδα της Νέας Σμύρνης. Η Κηφισιά βρήκε ρυθμό μέσα από το σερβίς της και με σημαντική βοήθεια από την τριάδα Αμπράο, Κοτσάκη, Μαρκς έφτασε στο πρώτο της τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Πλέον η ομάδα του Γιάννη Ορφανού στρέφει την προσοχή της στο ματς με τον Φίλιππο στη Βέροια.

Ο Μίλωνας από την άλλη έμεινε στους 4 βαθμούς, όσους έχει πλέον και η Κηφισιά. Η ομάδα του Σάκη Ψάρρα δεν απείλησε ουσιαστικά στο ματς εκτός από το τρίτο σετ ενώ και τα μεγάλά της όπλα βρέθηκαν σε κακή μέρα. Ο Μίλωνας την επόμενη αγωνιστική έχει εξαιρετικά δύσκολο έργο απέναντι στον Ολυμπιακό.

Με όπλο το σερβίς η Κηφισιά έφτασε στο 13-7 με τον Ντε Βάιερ στην γραμμή των 9 μέτρων. Η διαφορά έμεινε σε υψηλά επίπεδα και έφτασε στους δέκα πόντους με την Κηφισιά να κλείνει με μεγάλη άνεση το πρώτο σετ.

Η εικόνα του ματς ήταν ίδια στο δεύτερο σετ. Η ομάδα των βορείων προαστίων έφτασε στο 17-10 κάνοντας με άνεση το 2-0.

Ο Μίλωνας φάνηκε πιο ανταγωνιστικός στο τρίτο σετ. Η ομάδα της Νέας Σμύρνης έμεινα κοντά στο σκορ, ισοφάρισε αρκετές φορές αλλά η Κηφισιά προσπέρασε με 19-17 και 21-18 και έφτασε στη νίκη.

Τα σετ 3-0 (25-17, 25-19, 25-22)