Η Κηφισιά επιβλήθηκε με 3-2 σετ του Μίλωνα για την τέταρτη αγωνιστική της δεύτερης φάσης της Volley League.

Η ομάδα των βορείων προαστίων πήρε το δίποντο που την φέρνει στην πέμπτη θέση. Στην έκτη θέση είναι πλέον ο Μίλωνας με έναν βαθμό.

Ήταν ένα ματς που χαρακτηρίστηκε από πολλές ανατροπές. Η Κηφισιά προηγήθηκε με 2-0 σετ και θα μπορούσε να πάρει το καθαρό τρίποντο.

Ωστόσο ο Μίλωνας αντεπιτέθηκε και ισοφάρισε τον αγώνα σε 2-2 σετ. Η Κηφισιά προηγήθηκε με 7-2 στο τάι μπρέικ έχοντας μεγάλο πλεονέκτημα για τη νίκη.

Ο Μίλωνας όμως και πάλι βρήκε τις λύσεις και προηγήθηκε με 11-13 με τον Καϊσλασάλο. Πάλι όμως είχαμε ανατροπή με την Κηφισιά να ισοφαρίζει σε 13-13 μετά από λάθος του Χανδρινού. Τελικά η ομάδα των βορείων προαστίων πήρε τη νίκη στην… παράταση του τάι μπρέικ.

Τα σετ 3-2 (25-18, 25-22, 20-25, 18-25, 16-14)