Η Άλμπα Βερολίνου κυριάρχησε στο τελευταίο κομμάτι του παιχνιδιού απέναντι στην Βιλερμπάν και κατάφερε να επικρατήσει με 95-89.

Η Βιλερμπάν είχε το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα, έχοντας τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, εξασφαλίζοντας μία διαφορά εννέα πόντων στο τέλος του (52-43). Η Άλμπα όμως δεν ήταν διατεθειμένη να τα παρατήσει και αντέδρασε στο δεύτερο μέρος. Αρχικά μείωσε στην διάρκεια της τρίτης περιόδου με 73-70, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο, κυριάρχησε για τέσσερα λεπτά ώστε να κάνει την ανατροπή, αφού με ένα επιμέρους σκορ 15-6, κατάφερε να μετατρέψει το 77-72 σε 83-87 στο 37ο λεπτό. Η Βιλερμπάν επέστρεψε και ισοφάρισε με τον Κόουλ με 89-89, 75 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. Ο Φοντέκιο πέτυχε το κρίσιμο καλάθι όταν με τρίποντο έκανε το 89-92 στα 55΄΄, με την Βιλερμπάν να αστοχεί στην επίθεση της και τον Φοντέκιο να κερδίζει φάουλ. Ο παίκτης της Άλμπα είχε 1/2 κάνοντας το 89-93 στα 27΄΄, ο Κόουλ αστόχησε και πάλι για την Βιλερμπάν με τον Έρικσον να κάνει το 89-95 και να «κλειδώνει» την νίκη της Άλμπα.

Από την Βιλερμπάν ο Γιαμπουσέλε είχε 20 πόντους, ο Χάουαρντ 15 πόντους ενώ από τους Βερολινέζους ο Σίβα είχε 21 πόντους, ο Φοντέκιο είχε 19 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 30-23, 52-43, 73-70,89-95.