Η Μπάγερν με πρωταγωνιστή τον Κάρσεν Έντουαρντς επικράτησε της Παρτίζαν με 99-95 και κατέκτησε την τρίτη θέση στο τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Σε ένα παιχνίδι που οι επιθέσεις κέντρισαν το ενδιαφέρον η Μπάγερν επικράτησε με 99-95 της Παρτίζαν, κατακτώντας έτσι την 3η θέση στο τουρνουά «Παύλος Γιαννακόπουλος».

Το παιχνίδι ήταν αρκετά αμφίρροπο στα πρώτα λεπτά με την Παρτίζαν να αποκτά μια διάφορα 9 πόντων στα μέσα της δεύτερης περιόδου (36-45). Ωστόσο η Μπάγερν στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε με ένα σερί 18-0 να ανατρέψει την διαφορά κατακτώντας στο τέλος την νίκη με 99-95.

Από την πλευρά της ομάδας του Πάμπλο Λάσο ο Κάρσεν Έντουαρντς έδειξε ότι την φετινή αγωνιστική περίοδο θα αποτελέσει σημείο αναφοράς στην επίθεση, καθώς μέτρησε 20 πόντους, ενώ είχε άξιους συμπαραστάτες τους Αντρέας Ομπστ και Σίλβεν Φρανσίσκο με 16 και 11 πόντους αντίστοιχα. Για την Παρτίζαν ο Τζέιμς Νάναλι σημείωσε 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-22, 46-51, 74-72, 99-95.