Στο αποψινό παιχνίδι (18/10) για τη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, η Άντερλεχτ υποδέχτηκε την Παρί Σεν Ζερμέν από την οποία έχασε βαριά με 4-0.

Με άγριες διαθέσεις ξεκίνησε η Παρί Σεν Ζερμέν πετυχαίνοντας το πρώτο της γκολ μόλις στο 3’ από σουτ του Μπαμπέ ο οποίος μάλιστα με αυτό έφτασε τα 8 γκολ κι έσπασε και ρεκόρ. Στη συνέχεια του παιχνιδιού ο ίδιος έγινε ξανά επικίνδυνος για την Άντερλεχτ και μάλιστα σε 20’ περίπου ο Σελς επενέβη κι απέτρεψε τον Μπαμπέ.

Λίγο πριν την «εκπνοή» του πρώτου 45λεπτου, ο Νεϊμάρ σουτάρει και ο Σελς διώχνει. Εκεί ο Μπαμπέ μοιράζει ωραία και με κεφαλιά ο Καβάνι πετυχαίνει το 0-2 για την Παρί στο 44’. Οι γηπεδούχοι αν και έπαιξαν αρκετά επιθετικά μέχρι το ημίχρονο δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Στην επανάληψη ο αγώνας συνεχίστηκε και πάλι με την Παρί να είναι άκρως επιθετική και αν η μπάλα δεν έβρισκε δοκάρι να έχει σκοράρει ακόμα ένα γκολ ο Καβάνι. Λίγο αργότερα όμως με φάουλ του Νεϊμάρ στο 66’, η Παρί κάνει το 0-3 και πλέον με άλλον «αέρα» επικρατεί σχεδόν μόνη της στο γήπεδο. Έτσι στο 88’ πριν τη λήξη ο Ντι Μαρία βρίσκει χώρο και διαμορφώνει το τελικό σκορ (0-4) υπέρ της Παρί με ένα τέταρτο γκολ.