Το… παραμύθι συνεχίζεται για την Σαρμπρούκεν. Η ομάδα της τρίτης κατηγορίας πήρε σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του κυπέλλου Γερμανίας, αφού απέκλεισε στο 93′ την Γκλάντμπαχ.

Μετά την Άιντραχτ Φρανκούρτης στο καναβάτσο και η Γκλάντμπαχ. Η Σαρμπρούκεν της 3ης κατηγορίας έκανε ακόμα ένα θαύμα, μετά από ένα σπουδαίο ματς η ομάδα που βρίσκεται 9η στο πρωτάθλημα πήρε στο τελευταίο λεπτό μια τρομερή πρόκριση στα ημιτελικά.

Τα πουλάρια πήραν προβάδισμα νωρίς με τον Χεκ μόλις στο 8ο λεπτό, αλλά στο 11′ ο Ναϊφί ισοφάρισε γρήγορα σε 1-1. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αν και δεν είχαν την κατοχή είχαν καλύτερες ευκαιρίες και σε μία από αυτές, ο Μπρούνκεν στο 93′, σόκαρε την Γκλάντμπαχ και έδωσε τρομερή πρόκριση στα ημιτελικά στην Σαρμπρούκεν.

Στα ημιτελικά η Σαρμπρούκεν θα αντιμετωπίσει την Καϊζερσλάουτερν.