Η εκπληκτική ομάδα του Κρις Γουάιλντερ μετά τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ απέκλεισε και τους Σπερς του Αντόνιο Κόντε (1-0 παρ.) κι έκλεισε πανηγυρικά θέση στους «8» του Κυπέλλου Αγγλίας!

Η Τότεναμ είχε την πίεση ως φαβορί αλλά η Μίντλεσπρο με τον… αέρα της πρόκρισης στον προηγούμενο γύρο επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, διεκδίκησε την νίκη. Οι «Πετεινοί» είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα αλλά δεν έφτασαν στο γκολ, αφού η Μίντλεσπρο κατάφερε να μπλοκάρει την επίθεση της Τότεναμ.
Και χτύπησε στην παράταση. Εκεί όπου ο Κόμπουρν με ένα εξαιρετικόκ σουτ έκανε το 1-0 στο 107ο λεπτό. Η Τότεναμ θα έδωσε όλα για την ισοφάριση αλλά δεν κατάφερε κάτι και έτσι «αποχαιρέτησε» το Κύπελλο Αγγλίας.