Μπορντό και Νις δεν κατάφεραν να λύσουν τις διαφορές τους, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλες με 0-0 παραμένοντας ισόβαθμες στη βαθμολογία, σε μία αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική της φετινής Ligue 1.

Οι δύο ομάδες ήθελαν το τρίποντο από την σημερινή αναμέτρηση, ώστε να ανεβούν θέσεις στον πίνακα της βαθμολογίας. Με αυτό το σκεπτικό μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο, αφού και η Μπορντό και η Νις προσπαθούσαν να βρουν τον δρόμο προς το τέρμα της αντιπάλου. Όμως, καμία από τις προσπάθειες των δύο ομάδων δεν είχε αντίκρισμα, αφού το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες συνέχισαν να ψάχνουν το γκολ που θα έδινε προβάδισμα νίκης σε όποια το πετύχαινε. Τόσο η Νις, όσο και η Μπορντό έφτασαν κοντά, όμως δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα. Έτσι η αναμέτρηση έληξε με το τελικό σκορ να μένει στο 0-0.