Η Νις μπορεί να τα βρήκε μπαστούνια κόντρα στην μαχητική Ναντ των δέκα παικτών, ωστόσο κατάφερε να πάρει την νίκη, που της χαρίζει μια βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Η ομάδα της Νίκαιας τα βρήκε σκούρα απέναντι στη μαχητική Ναντ, η οποία έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 3’, αλλά κατάφερε να επικρατήσει 2-1 και να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη, έπειτα από τρεις αγωνιστικές.

Σχεδόν με τη… σέντρα είχε το αριθμητικό αβαντάζ η Νις, καθώς ο Ζιρότο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 3ο λεπτό, ύστερα από ένα σκληρό μαρκάρισμα στον Καμαρά. Στο 27’, η ομάδα από τη Νίκαια άνοιξε το σκορ με τον Ντάντε, αλλά η Ναντ κατάφερε να αντιδράσει. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Πελμάρ έκανε χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή, με τον Λουζά να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι και να διαμορφώνει το 1-1.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, με τον Τουράμ να τους δίνει εκ νέου το προβάδισμα στο 62ο λεπτό. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, η Νις είχε τον έλεγχο, με τη Ναντ να μένει από δυνάμεις και έτσι το τελικό σκορ να ήταν το 2-1.