Όσο χρειαζόταν έπαιξε η Παρί Σεν Ζερμέν απέναντι στην Ανζέ και πήρε μία εύκολη νίκη με 3-1.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τέρμα του Ουρουγουανού Έντισον Καβάνι, που δείχνει να επέστρεψε δυνατός μετά τον τραυματισμό του στο Μουντιάλ.

Στο 21΄ ο Κέρερ ανέτρεψε καθαρά τον Μανγκανί, με τους φιλοξενούμενους να κερδίζουν πέναλτι. Ο παίκτης που το κέρδισε το εκτέλεσε κιόλας, ισοφαρίζοντας προσωρινά. Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους, ο Κιλιάν Εμπαπέ έβαλε ξανά τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ και έκανε πολύ απλά τα πράγματα για την ομάδα του.

Το τελικό 3-1 έγραψε ο Νεϊμάρ στο 66ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που και οι δύο ομάδες θα ξεχάσουν γρήγορα…