Ακόμη μια παράσταση του Λιονέλ Μέσι στις ΗΠΑ, με τον Αργεντίνο να οδηγεί την ομάδα του στη νικη.

Ο Λιονέλ Μέσι είναι “καυτός” στο ξεκίνημα της σεζόν στο MLS και αυτό αποτυπώνεται με τον πλέον ανάγλυφο τρόπο και στους αριθμούς, με τον 36χρονο Αργεντινό σούπερ σταρ να έχει να επιδείξει 5 γκολ και ισάριθμες ασίστ σε πέντε εμφανίσεις του με την Ίντερ Μαϊάμι.

Μάλιστα, η τελευταία του παράσταση ήταν άκρως εντυπωσιακή, αφού στο εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Σπόρτινγκ Κάνσας για την 8η αγωνιστική, είχε γκολ και ασίστ, οδηγώντας την ομάδα του σε νίκη με 3-2 και στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο 18ο λεπτό έβγαλε πανέξυπνη κάθετη πάσα στην πλάτη της άμυνας, την οποία αξιοποίησε ο Γκόμεζ για να κάνει το 1-1 ενώ στο 51ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του με μία ασύλληπτη βολίδα εκτός περιοχής που δεν άφησει το παραμικρό περιθώριο αντίδρασης στον αντίπαλο τερματοφύλακα.