O Έντινσον Καβάνι πέτυχε τα δύο πρώτα του γκολ με την φανέλα της Βαλένθια, ωστόσο η Έλτσε βρήκε τρόπο για να αποδράσει με τον βαθμό από το Μεστάγια.

O Έντινσον Καβάνι άνοιξε λογαριασμό με την φανέλα της Βαλένθια, αλλά τα δύο πρώτα γκολ του Ουρουγουανού δεν ήταν αρκετά στην ομάδα του για να φέρουν την νίκη απέναντι στην Έλτσε.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πέρε Μίγια (30’), όμως με τον ίδιο τρόπο από τα 11 βήματα ήρθε η ισοφάριση από τον Καβάνι (40’).

Μάλιστα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Ουρουγουανός πήδηξε πιο ψηλά από όλους και κεφαλιά έκανε το 2-1, ανατρέποντας το σκηνικό.

Στην επανάληψη όμως, η απόδοση της Βαλένθια έπεσε. Η Έλτσε ισοφάρισε ξανά με τον Πέρε Μίγια (65’) και ήταν η ομάδα που έφτασε πιο κοντά στο τρίτο γκολ, το οποίο δεν πέτυχε από μία διαιτητική απόφαση σκάνδαλο.

Σε γρήγορη αντεπίθεση βρήκαν δίχτυα με τον Νίκο Φερνάντεθ, ωστόσο ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ, αφού γύρισε την φάση πίσω για να δώσει φάουλ και κάρτα στον Γιουνούς, μην αφήνοντας το πλεονέκτημα!