Η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε μία εύκολη νίκη εκτός έδρας επί της Μάλαγα, την οποία κέρδισε εκτός έδρας με 1-2 για την 32η αγωνιστική της φετινής La Liga.
Η ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι, πιέζοντας από την αρχή την Μάλαγα ώστε να μπορέσει να ανοίξει το σκορ. Αυτό δεν κατάφερε αν το κάνει αρκετά γρήγορα, ωστόσο ο Ίσκο στο 29′ έκανε το 0-1, με τη Μάλαγα να μην έχει απάντηση στο γκολ. Έτσι, το πρώτο ημίχρονο βρήκε τους Μαδριλένους να προηγούνται με 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρεάλ έψαξε το γκολ που θα της έδινε τη νίκη και πίεσε για να τα καταφέρει στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης ο Καζεμίρο έκανε το 0-2, δίνοντας ουσιαστικά τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η Μάλαγα ήταν να μειώσει στο 93′ σε 1-2, όμως το αποτέλεσμα δεν άλλαξε και η Ρεάλ πήρε τους τρεις βαθμούς.