Ο σκληρός και δυναμικός φετινός Λεβαδειακός στο γήπεδό του, υποδέχτηκε τη Κέρκυρα που έπαιζε ένα πολύ σημαντικό χαρτί για την παραμονή της στη κατηγορία.
Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την κυκλοφορία της μπάλας χωρίς όμως να δημιουργούν μεγάλες ευκαιρίες. Η μία που έκαναν ήταν και η μοναδική για το πρώτο μέρος. Στο 18΄ο Γιακουμάκης γύρισε στο Μητρόπουλο στη μικρή περιοχή, το πλασέ του οποίου έσωσε στη γραμμή ο Σπίνουλας. Το 0-0 ήταν το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, στο 49ο λεπτό ο Λεβαειακός άνοιξε το σκορ. Ο Τσαμπούρης έκανε τη σέντρα από τα δεξιά ο Μαρκόβσκι πήρε την κεφαλιά από τον Σιόντη και έκανε το 1-0 για τον Λεβαδειακό. Στο 66΄οι γηπεδούχοι κλείδωσαν τη νίκη. Έπειτα από γέμισμα του Επασί και μπέρδεμα στο κέντρο της άμυνα της Κέρκυρας, ο Γιακουμάκης βρέθηκε απέναντι στην εστία και έγραψε το 2-0. Στο 84΄ο ίδιος παίκτης δε μπόρεσε να νικήσει στο τετ α τετ τον γκολκίπερ του ΑΟΚ. Στο 93΄έπειτα από τακουνάκι του Τουράμ ο Παμλίδης δεν μπόρεσε να μειώσει. Αυτή ήταν και η τελευταία καλή στιγμή, με τον Λεβαδειακό να παίρνει μία δίκαιη νίκη και την Κέρκυρα να βυθίζεται ακόμα πιο πολύ…
Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Λεονάρντο, Τσαμπούρης, Νιασέ, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Μαρκόβσκι
Κέρκυρα (Γιάννης Ματζουράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλα, Αναστασίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Γεωργίου, Σιόντης, Μπαλάφας, Επστάιν, Ρόλε, Τουράμ