Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Ατρόμητος που υποδέχτηκε τον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της Super League και επικράτησε με φοβερό γκολ του Ντιγκινί και 1-0 τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, ωστόσο, ο Ανιγκό είχε στήσει πολύ καλά την ομάδα του πίσω, με τους αμυντικούς του Λεβαδειακού να κλείνουν όλους τους διαδρόμους. Έτσι οι παίκτες του Κάναντι ήταν αναγκασμένοι να τελειώνουν τις φάσεις με σουτ εκτός περιοχής, τα οποία κατέληγαν άουτ.

Οι Περιστεριώτες έψαχναν κάποια αντεπίθεση για να απειλήσουν και τη βρήκαν μια φορά στο πρώτο μέρος αλλά το σουτ του Γιουσούφ έφυγε άουτ. Στο 39′, ο Ατρόμητος έχασε την καλύτερή του στιγμή, όταν ο Επασί πάνω στη γραμμή έβγαλε την κεφαλιά του Χατζηισαΐα.

Τρία λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους ανέλαβε δράση ο Ντάουντα. Με υπέροχη κάθετη πάσα στον Ντιγκινί, ο δεύτερος δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Επασί για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αισθητά, με τον Λεβαδειακό όμως να είναι ελαφρώς καλύτερος και να ψάχνει το γκολ. Αυτό όμως μέχρι το 65′ κι ενώ νωρίτερα οι γηπεδούχοι είχαν διαμαρτυρηθεί, σωστά, για πέναλτι του Αντιλέχου στον Γιαννούλη. Μπορεί όντως οι φιλοξενούμενοι να πίεσαν αρκετά, όμως η ισοφάριση δεν ήρθε ποτέ.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Μπουσουλάτζιτς, Γιαννούλης, Ντιγκινί (90′ Καρασαλίδης), Κιβρακίδης, Βασιλακάκης (81′ Ούμπιδες), Μάντσον, Ντάουντα (74′ Μενσά), Ουάρντα

Λεβαδειακός (Ζοσέ Ανιγκό): Επασί, Τσαμπούρης, Ζαραδούκας, Αντιλέχου, Φαβάρο, Τριποτσέρης (46′ Ιωαννίδης), Μητρόπουλος (74′ Νουάκο), Νιάσε, Γιακουμάκης, Γιουσούφ, Μπελγαζουανί (78′ Σουμπίνιο)