Παρί Σεν Ζερμέν και Μονακό σε ένα ματς διαφήμιση για το ποδόσφαιρο έμειναν… στην ισοπαλία (3-3) στο «Parc des Princes» και μετά από ένα απολαυστικό 90λεπτο, μοιράστηκαν από ένα βαθμό.

Η Παρί προηγήθηκε μόλις στο τρίτο λεπτό με τον Νεϊμάρ, αλλά στο 7’, η Μονακό ισοφάρισε με τον Ζέλσον Μαρτίνς κι έξι λεπτά αργότερα, είχε κάνει ήδη την ανατροπή, με τον Μπεν Γεντέρ.

Στο 24’, οι πρωταθλητές ισοφάρισαν, χάρη στο αυτογκόλ του Μπαλό και στο 42’, ο Νεϊμάρ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Με το σκορ στο 3-2, έκλεισε το πρώτο μέρος και όπως αναμενόταν, ο ρυθμός στο δεύτερο έπεσε.

Ωστόσο, η Μονακό δεν τα παράτησε και ισοφάρισε σε 3-3, με τον Σλιμανί στο 70ο λεπτό του αγώνα, με το σκορ αυτό, να μην αλλάζει ως το τέλος του αγώνα.

Με την ισοπαλία αυτή, η Παρί πήγε στους 46 βαθμούς, απέχοντας πέντε (με ένα παιχνίδι λιγότερο) από τη δεύτερη Μαρσέιγ, ενώ η Μονακό, πήγε στους 29, «πιάνοντας» την Ανζέ στην όγδοη θέση.