Μετά την ήττα απ’ τον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός επανήλθε στις νίκες, με άνετη επικράτηση επί της Δράμας, με σκορ 29-18.

Οι ερυθρόλευκοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο και κρατούσαν μία διαφορά ασφαλείας την οποία αύξησαν σε διψήφιο αριθμό στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Βύρων Παπαδόπουλος με 10 γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ για τον Ολυμπιακό και ακολούθησε με 4 ο Γκρατζάν, ενώ για τη Δράμα από τρία τέρματα πέτυχαν οι Χαϊτίδης, Μωραΐτης, Τόσκας και Αδάμ Παπαδόπουλος.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-2, 6-2, 9-4, 10-4, 13-7 (ημχ), 13-9, 15-11, 19-12, 22-13, 26-16, 29-18.

Ολυμπιακός ΣΦΠ (Γραμματικός): Κοτανίδης, Νιοκάς 3, Καραμπουρνιώτης 2, Παπαβασίλης 1, Κανδύλας 2, Μπάγιος 1, Παπαδόπουλος 10, Δομπρής, Μπουρζέ 1, Πασσιάς, Μοντόρο 2, Σλαβούλιτσα 2, Οστρούσκο, Γκρατζάν 4, Μιχαηλίδης 1, Μπάουερ.

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Μπάρμπας, Μωραΐτης 3, Χαϊτίδης 3, Πολύδωρος, Τορνικίδης 1, Ζιβούλοβιτς, Παπάζογλου 1, Καλαϊτζίδης, Λαστσάκου 2, Ντάκαρης, Βασιλείου, Παπαγεωργίου, Τόσκας 3, Παπαδόπουλος 3, Λαζαρίδης, Σίνα 2.