Χάρη στους 39 πόντους που έβαλαν μαζί Στάνλεϊ και Χολιβέι ο ΠΑΟΚ κέρδισε 66-59 τη Νίκη Λευκάδας για την 3η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΟΚ ανέβηκε στο 2-1, ενώ η Νίκη Λευκάδας παραμένει χωρίς νίκη σε τρία παιχνίδια. Η Στάνλεϊ είχε 22 πόντους, η Χόλιβεϊ 17 και η Χαιριστανίδου 8 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από την άλλη πλευρά ξεχώρισαν οι Θόρντον με 19 πόντους και 10 ριμπάουντ, όπως νταμπλ-νταμπλ έκανε και η ΜακΜπράιντ με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.

Διαρκείς εναλλαγές στην πρωτοπορία στο σκορ υπήρχαν στη διάρκεια της πρώτης περιόδου με τον ΠΑΟΚ να ξεκινάει με 0-4 και τη Νίκη Λευκάδας χάρη κυρίως στην ΜακΜπράιντ να ισορροπεί άμεσα στο παιχνίδι, κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο 20-20. Με την Στάνλεϊ να σκοράρει πέντε σερί πόντους οι φιλοξενούμενες πήγαν στο 20-25, όμως η Νίκη -πρώτη σκόρερ η Θόρντον με 12 πόντους στο 20’- απάντησε με σερί 8-0 και με συνολικό επιμέρους σκορ 14-3 προηγήθηκε 34-30, πριν το 39-36 του ημιχρόνου.

Χόλιβεϊ και Καρλάφτη έβαλαν τον ΠΑΟΚ ξανά μπροστά (43-46 στο 26’), όμως οι γηπεδούχες επέστρεψαν για το 48-46 και την περίοδο να κλείνει στο 49-52.  Το τρίποντο της Στάνλεϊ διαμόρφωσε το 49-55 και η ίδια έδωσε «αέρα» 10 πόντων (54-64 στο 38’), ενώ με καλάθι της Κιλαζίδου στο 1’08’’ πριν το φινάλε έκρινε τον τελικό νικητή

Δεκάλεπτα: 20-20, 39-36, 49-52, 59-66.