Το Λαύριο πήρε σπουδαίο «διπλό» μέσα στην έδρα του ΓΣΛ Φάρου με 87-80.

Οι παίκτες του Σερέλη έκαναν την αντεπίθεσή τους στο τέλος και πήραν τη νίκη, παρά την προσπάθεια του Φάρου, με τον Μουρ να έχει 16 πόντους, 6 ριμπάουντ και 6 ασίστ. Για τους γηπεδούχους ο Παπαντωνίου είχε 25.

Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν κοντά στο σκορ, με καμία να μην μπορεί να ξεφύγει. Έτσι η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε στο 25-22.

Ίδια εικόνα και στην δεύτερη περίοδο, με το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς χέρια, καθ’ όλη τη διάρκεια του δεκαλέπτου, με το ημίχρονο να κλείνει στο 43-39.

Ο ΓΣΛ Φάρος συνέχισε να έχει τα ηνία, έστω και με μικρό προβάδισμα, με το Λαύριο να παραμένει πάντα κοντά. Έτσι η Τρίτη περίοδος ολοκληρώθηκε στο 64-62.

Η τελευταία περίοδος ήταν μια… παράσταση για ένα ρόλο! Το Λαύριο με τους Αμερικανούς να βρίσκουν λύσεις, πήρε τα ηνία και μάλιστα έφτασε σε διψήφια τιμή τη διαφορά, κατακτώντας τελικά τη νίκη με 80-87 παρά την προσπάθεια του Φάρου να επιστρέψει στο τέλος.