Την τρίτη του νίκη πέτυχε ο ουραγός της Α2, Παγκράτι, απέναντι μάλιστα στην ομάδα του Ολυμπιακού, με τους «ερυθρόλευκους» να παρουσιάζονται αρκετά νωθροί και μοιραία να το πληρώνουν.

Το 2020 ξεκίνησε με μία κακή ήττα στην Α2 για τον Ολυμπιακό. Η ομάδα του Δημήτρη Τσαλδάρη πραγματοποίησε κακή εμφάνιση στο κλειστό του Μετς και έχασε εύκολα από το Παγκράτι (79-65), το οποίο ήταν μέχρι πρότινος στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Μετά το ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο (31-36), οι γηπεδούχοι, που ανέβηκαν στο 3-10, ανέβασαν στροφές και κυριάρχησαν απόλυτα, έχοντας επιμέρους 23-12 στο τρίτο δεκάλεπτο και 25-17 στο τέταρτο.

Το Παγκράτι είχε σε μεγάλη μέρα τον Μίλοβαν Ντράσκοβιτς, που σημείωσε νταμπλ νταμπλ με 20 πόντους και 15 ριμπάουντ, ενώ μεγάλα σουτ πέτυχαν οι Νίκος Μίχαλος (15 πόντοι) και Διονύσης Μουστόπουλος (11 πόντοι, 7 ριμπάουντ).

Από τους «ερυθρόλευκους», που έπεσαν στο 10-3, ξεχώρισε ο Πέτρος Μελισσαράτος με 28 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Δεκάλεπτα: 12-15, 31-36, 54-48, 79-65