Η δεύτερη συνάντηση ανάμεσα σε Ουγγαρία και Σερβία μέσα σε 40 μέρες είχε το ίδιο αποτέλεσμα, με τους Μαγυάρους να επικρατούν εκ νέου 2-1 των Σέρβων και να αγκαλιάζουν την πρόκριση από τον 7ο όμιλο των προκριματικών του Euro 2024.
Οι Ούγγροι βρίσκονται στο +3 από τους ηττημένους με ματς λιγότερο, συνεπώς μπορούν μέσα στην επόμενη εβδομάδα να κλείσουν το εισιτήριο για τη Γερμανία.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο μέρος, με τον Βάργκα να ανοίγει το σκορ από κοντά στο 20’. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση με τον Πάβλοβιτς, ο οποίος σκόραρε μετά από κόρνερ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς στο 33’.
Η χαρά των Σέρβων, για τους οποίους έπαιξε βασικός και ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς (και μάλιστα αντικαταστάθηκε από τον Φίλιπ Τζούριτσιτς) κράτησε ελάχιστα, καθώς ένα απίθανο βολέ του Σάλαϊ στο 34’ έφερε εκ νέου προβάδισμα για την ομάδα του Μάρκο Ρόσι.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Σέρβοι μπήκαν πολύ δυνατά και είχαν δύο ακυρωθέντα γκολ με τον Μίτροβιτς για οφσάιντ, ενώ στο 70’ είχαν διπλό δοκάρι σε μια απίστευτη φάση!
Ο Ντίμπους κράτησε το 2-1 με υπέροχη επέμβαση σε κεφαλιά του Μιλένκοβιτς στις καθυστερήσεις, με το σκορ να μην αλλάζει και τους Ούγγρους να παίρνουν μια τεράστια νίκη.
Σημειώνεται πως στον πάγκο για τους ηττημένους έμεινε ο Φίλιπ Μλαντένοβιτς. Παρατηρεί δε κανείς πως με τη Σερβία να έχει ματς παραπάνω από το Μαυροβούνιο, το οποίο υποδέχεται την επόμενη αγωνιστική, το πράγμα… μπλέκει!