Σε ματς θρίλερ η Σλάβια έφερε το ματς στην παράταση (1-0) απέναντι στην πολωνική Ράκοβ κι εκεί λυτρώθηκε στο 122’ με κεφαλιά του Στρανζ που με το τελικό 2-0 έστειλε τους Τσέχους στους ομίλους του Conference League.

Μεγάλη ανατροπή και πρόκριση στους ομίλους της τρίτης ευρωπαϊκής διοργάνωση πήρε το club από την Τσεχία δείχνοντας ψυχή στο φινάλε. Η Σλάβια, είχε χάσει 1-0 στο πρώτο ματς από την πολωνική, Ράκοβ, και στην ρεβάνς από το 62’ είχε ισοφαρίσει τη σειρά χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Μόζες Ούσορ. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση και ενώ όλα έδειχναν ότι η είσοδος στα group θα κριθεί στη διαδικασία των πέναλτι, ο Ιβάν Σραντς έγραψε το 2-0 στο 122’ και χάρισε στους γηπεδούχους τη σημαντική πρόκριση.