Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε ό,τι ήθελε στην Αυστρία, διέλυσε την ΛΑΣΚ με το τελικό 0-5 και τσέκαρε από την πρώτη αναμέτρηση το εισιτήριο της πρόκρισης. Σπουδαίο διπλό για την Βασιλεία στην Φρανκφούρτη…

Σε καλή κατάσταση συνεχίζει να βρίσκεται εντός – εκτός συνόρων η ομάδα του Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ, η οποία έκανε κομμάτια την Λιντζ στην Αυστρία και ακόμα και αν δεν κατέβαινε στη ρεβάνς, θα έπαιρνε την πρόκριση. Για τους Red Devils άνοιξε το σκορ με τρομερό αριστερό μετά την ασίστ του Φερνάντες, ο Ιγκάλο, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους. Ο Ντάνιελ Τζέιμς ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 58’ για να βάλουν οι Άγγλοι τρία γκολ στο τελευταίο 10λεπτο. Στο 82΄ο Μάτα έκανε το 0-2 και στις καθυστερήσεις Γκρίνγουντ και Αντρέας Περέιρα διαμόρφωσαν το τελικό 0-5.

Τεράστια νίκη πήρε η Βασιλεία κάνοντας τεράστια έκπληξη στην Φρανκφούρτη κόντρα στην Αϊντραχτ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τρομερό φάουλ του Σαμουέλε Κρέσπο [27’] και στο φινάλε Μπουά και Φρέι έγραψαν το 0-3. Νίκη και για την Μπασακσεχίρ που λύγισε με 1-0 την Κοπεγχάγη με πέναλτι του Βίσκα στο 88’.