Η Σέλτικ κατάφερε να πάρει τη νίκη απέναντι στην Ζενίτ στην πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων, αφού νίκησε με 1-0, με την πρόκριση να κρίνεται στον επαναληπτικό.

Οι δύο ομάδες ήταν αρκετά δυναμικές στον αγωνιστικό χώρο και προσπαθούσαν να δημιουργήσουν φάσεις, χωρίς ωστόσο να το καταφέρουν. Έτσι, οι δύο ομάδες τελείωσαν το πρώτο ημίχρονο ισόπαλες, με την… δράση να παρατείνεται για το δεύτερο ημίχρονο.

Σε αυτό συνεχίστηκε το ίδιο σκηνικό με τις δύο ομάδες να θέλουν να εξασφαλίσουν το μηδέν στην άμυνα, έχοντας όμως στο πλάνο τους να πετύχουν και κάποιο τέρμα. Η… τυχερή ήταν η Σέλτικ, που κατάφερε στο 78′ με τον ΜακΓκρέγκορ να ανοίξει το σκορ. Το 1-0 της σκωτσέζικης ομάδας έμεινε μέχρι το τέλος, παίρνοντας το προβάδισμα για τον επαναληπτικό, όπου θα κριθούν όλα σχετικά με την πρόκριση.