Η Ιταλία μπορεί να έμεινε στο 1-1 με την Βουλγαρία, όμως ισοφάρισε το κορυφαίο αήττητο σερί των Ισπανία και Βραζιλία στα 35 ματς. Εύκολα η Αγγλία την Ουγγαρία, νικηφόρο ντεμπούτο για τον Χάνσι Φλικ.

Η Ιταλία ως πρωτοπόρος του 3ου ομίλου φιλοξένησε την Βουλγαρία, ωστόσο η ομάδα του Μαντσίνι πέταξε δύο βαθμούς. Μπορεί ο Κιέζα να έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του στο 16ο λεπτό αλλά ο Ίλιεφ έξι λεπτά πριν το τέλος ισοφάρισε σε 1-1 και έδωσε τον δεύτερο συνεχόμενο βαθμό στην ομάδα του.

Ωστόσο παρά την κακή εμφάνιση η Ιταλία έμεινε αήττητη για 35ο διαδοχικό ματς και έτσι ισοφάρισε το τρομερό ρεκόρ των Ισπανία και Βραζιλία και θέλει ακόμα ένα παιχνίδι για να το ξεπεράσει!

Τέλος η Αγγλία συνέχισε με νίκες αφού συνέτριψε την Ουγγαρία με 4-0 εκτός έδρας, ενώ η Γερμανία στο ντεμπούτο του Χάνσι Φλικ στον πάγκο της επικράτησε με 2-0 του Λιχτενστάιν.