Η Νις, πανηγύρισε ένα σημαντικό διπλό στην έδρα της Λοριάν με ανατροπή, καθώς βρισκόταν πίσω στο σκορ με 1-0 όμως είχε τις απαντήσεις για να πάρει το τρίποντο με 1-2.

Σπουδαίο διπλό με ανατροπή στην έδρα της Λοριάν πανηγύρισε η Νις, καθώς επικράτησε 2-1 και ανέβηκε στη 10η θέση της Ligue 1.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση, και αφού προειδοποίησαν στο 14′ με ωραίο σουτ του Ντιαρά, στο 18′ άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Ουατάρα, έπειτα από κόρνερ του Λε Φέε.

Η Νις προσπάθησε να ισοφαρίσει, ωστόσο οι προσπάθειες των Ατάλ (34′) και Ροσάριο (45′) δεν βρήκαν στόχο, με το 1-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν φουριόζοι, με τον Πεπέ στο 49′ να χάνει μεγάλη ευκαιρία να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Αυτό που δεν κατάφερε ο Ιβοριανός, το έκανε ο Ατάλ στο 61ο λεπτό, ο οποίος με όμορφο σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Εννέα λεπτά αργότερα, ο Λαμπόρντ με υπέροχο τελείωμα εκτός περιοχής έκανε το 2-1 και ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Αυτό ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης. Η Νις «σκαρφάλωσε» στη 10η θέση με 16, ενώ η Λοριάν έμεινε στην 3η θέση με 27, σε ισοβαθμία με τη Ρεν.